Sivu 1/1

7x15 ET 30 Astra F farmariin??

Lähetetty: 24 Heinä 2006, 15:21
Kirjoittaja HuHu
On jääny nurkkiin pyörimään 4 vannetta E30 bemarista. Kokeilin pelkkää vannetta (ku ei satu kumeja olemaan vanteilla) autoon. Näyttäis olevan melko tarkalla, että mahtuuko lokarin sisään.

Onko jollain kokemusta tommosista vanteista F Astrassa? Takana ei ole sisälokareita. Ja pelteihin ei ois intoo alkaa tekemään suuria muutoksia.

Meneeköhän tommonen 15 tuumanen vanne ees lokarin sisään ku jouset on pohjassa? Tunkin varassa ku ei pystyny jousta puristamaan mihinkään. Meinasin vaan, että jos vanteille pujottais suht kaposet kumit = 195, niin kumihan ois kapeempi ku vanne.

Yks vanteista on vähän kiero --> oikaistava joka tapauksessa --> pitäiskö samalla kasvattaa muutaman millin ET:tä, niin ei ois niin tarkkaa kumeista, eikä tarttis pelteihin kajota.

Ja jos toi ET 30 vielä passaa, niin onko kokemuksia vaikuttaakko ajo-ominaisuuksiin millään tavalla?

Lähetetty: 25 Heinä 2006, 00:21
Kirjoittaja V-V
Vilkaseppa toi mun "rojekti" siinä on 9x16 ja et25 niin voit sottailla mahtuuko noi sun vanteet!

Lähetetty: 25 Heinä 2006, 07:27
Kirjoittaja kumimuumi
Mulla ois yhet ylimääräiset 7"x15" et35 vanteet 195-kumeilla. Sovita ne astmasi alle :wink:

Lähetetty: 25 Heinä 2006, 09:37
Kirjoittaja HuHu
V-V kirjoitti:Vilkaseppa toi mun "rojekti" siinä on 9x16 ja et25 niin voit sottailla mahtuuko noi sun vanteet!
Kiitoksia informaatiosta.

Taidanpa kietasta jotkut kumit noitten vanhohen bimmerin vanteitten päälle.

Lähetetty: 25 Heinä 2006, 09:45
Kirjoittaja iHenkkaZ
takakaarien pokkausta voi joutua säätään riippuen alustasta?

Lähetetty: 26 Heinä 2006, 15:03
Kirjoittaja kurttu
Haitanneeko projektiasi, että ET30 on f-astrassa vähän laittoman puolella.
ET saa olla max 15mm pienempi kuin alkuperäinen.